O nás

Naše společnost RADIOKOM-FUNK MAYER s.r.o.vznikla v dubnu roku1992. Všichni čeští společníci byli původně zaměstnanci podniku Montáž a údržba radiostanic Bratislava, který byl dlouhou dobu takřka monopolním partnerem jediného výrobce a dodavatele radiostanic na (tehdy) československém trhu. Němečtí společníci,kteří v té době vstoupili do společnosti, podnikali ve firmě FUNK Mayer GmbH v Německu ve stejném oboru. V této době byly hlavním předmětem činnosti naší firmy radiokomunikace a vše co s nimi souvisí,tehdy jsme využili mnohaleté zkušenosti z tohoto oboru.

Navázali jsme spolupráci s německým koncernem Grundig-respektive s jeho dceřinnou firmou Plettac GmbH,která se zabývala výrobou a dodávkou radiostanic.Později jsme naši nabídku rozšířili o radiostanice Motorola.
Realizovali  jsme radiovou síť Severomoravské energetiky, a.s. , síť Severomoravské plynárenské a.s. Dále jsme se účastnili realizace radiové části Integrovaného záchranného systému města Ostravy. Ten sdružuje v Centru tísňového volání Hasičský sbor města Ostravy, Středisko územní záchranné služby, městskou i státní policii. 

Později jsme naši nabídku služeb rozšířili o  telekomunikační služby pro operátory mobilních sítí,kteří v té době vstupovali na český trh.A když nás koncern Grundig oslovil s nabídkou velkoobchodního prodeje spotřební elektroniky,stali jsme se jeho regionálním velkoobchodním dodavatelem pro naše odběratele se sortimentem od televizorů až po holicí strojky,vše značky Grundig.

Dnes se stále zabýváme radiokomunikační technikou jak profesionální pro hasičský záchranný sbor,policii a firmy,tak i občanskými a PMR radiostanicemi pro bežné spotřebitele,kdy poskytujeme montáže,servis i další služby související s touto problematikou.

Hlavním předmětem činnosti naší firmy v současnosti  jsou dodávky a realizace GPS systémů pro firmy-takzvané elektronické knihy jízd.Jsou využívány jak firmami ,které se zabývají kamionovou přepravou,tak i např.zemědělskými podniky,stavebními firmami apod.Provádíme dodávky,montáže a servis těchto zařízení jak námi dodávaných,tak také zastupujeme v Moravskoslezském kraji firmu Princip a.s.,jejímž jsme obchodním partnerem v této oblasti.

V průběhu doby jsme rozšiřili naší nabídku také o dodávky hotelového a restauračního vybavení,a to formou zakázkového šití  a dodávek ubrusů,závěsů,rautových sukní ,dokonce i opon apod pro restaurace,hotely,obecní a městské úřady a další subjekty.

Naše firma sídlí v Ostravě -Staré Bělé,na ulici Plzeňské,která je výpadovkou z města směrem na Příbor a letiště Mošnov.Díky tomu je k nám velmi dobrý příjezd a jsme jednoduše dostupní pro většinu našich zákazníků. 

Sídlo naší firmy se nachází v části Ostravy, zvané Stará Bělá, a to na samotném konci městské části při výjezdu ve směru na Nový Jičín ( silnice č.58 ).


 

Nákladní doprava

Přejete si mít svůj firemní vozový park plně pod kontrolou? Není nic jednoduššího, než nainstalovat do všech vozů naše jednotky Vetronics a pak jen sledovat polohu v reálném čase a desítky dalších parametrů vozidel online.

Nákladní doprava
Osobní vozidla

Přejete si mít svůj firemní vozový park plně pod kontrolou? Není nic jednoduššího, než nainstalovat do všech vozů naše jednotky Vetronics a pak jen sledovat polohu v reálném čase a desítky dalších parametrů vozidel online.

Osobní vozidla
Zemědělství

Nabízíme možnost propojení aplikace s rejstříkem půdy LPIS, automatickou identifikace připojeného nářadí, přesný výpočet obdělané plochy, možnost zpětného přehrání jízdy, informace o době řízení a mnoho dalšího.

Zemědělství
Komunální technika

Přehled o poloze, vykonávaných pracích, spotřebě materiálu a paliva, reporty o plužení, posypu, zametání a výsypu odpadkových nádob, kontrola využití pracovní doby, výkazy práce

Komunální technika
Pracovní stroje

vyhodnocení jednotlivých strojů a řidičů, zamezení ztrátám pohonných hmot, sledování otáček motoru a prostojů, sledování dalších vstupů: sklopů, betonmixů, hydraulické ruky, PTO, ...

Pracovní stroje
Radiostanice

Našim zákazníkům nabízíme bohatý sortiment občanských i profesionálních radiostanic, které jim pomáhají komunikovat při pracovní činnosti a tím zvyšovat efektivitu práce a snižovat náklady.

Radiostanice

RADIOKOM-FUNK MAYER s.r.o.je zapsána v Obchodním rejstříku u Krajského soudu v Ostravě, oddíl C, vložka 3122 / GDPR - ochrana osobních údajů
Tvorba webových stránek